[2023-11-26]
Үндэсний Бие Хамгаалах" Монгол-Зо" Урлагийн 2023 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн
 
[2023-02-20]
Сар шинийн мэнд хүргэе
 
[2022-11-28]
Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2022 оны УАШТэмцээн
 
[2022-10-28]
Энэ жил Монгол-Зо урлаг үндэсний соёлын өвийн наадамд оролцлоо
 
[2022-10-27]
Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2022 оны УАШТэмцээний удирдамж
 
 
 
 


Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2022 оны УАШТэмцээн
2022-11-28

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн

2022 оны  Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээний дүн мэдээ

        Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн 2022 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн  2022 оны 11-р сарын 27-нд Их Засаг ОУИСургуулийн Чингис Соосэ цогцолборын спорт зааланд амжилттай зохиогдлоо.  

Тэмцээнд:  Өсвөр үе 7-9 нас, Өсвөр үе 10-12 нас, Өсвөр үе 13-15 нас,  Залуучууд, Охидууд, Эмэгтэйчүүд, насанд хүрэгчдийн Хөнгөн, Дунд, Хүнд гэсэн нийт 9  ангилалд  13   клубын  шилдэг    97  тамирчин  өрсөлдөж  Үндэсний Бие Хамгаалах  Урлагийн Холбооны Аваргууд тодорлоо.

Өсвөр үе 7-9 насны ангилалд:

1.        А.Мөнхсайхан:   Улаанбаатар хот, “Дайчин Монгол” клуб  

2.        Б.Оргил:              Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                 

3.        Б.Хасар:               Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                            

Өсвөр үе 10-12 насны ангилалд:   

1.       Б.Анхбаяр:          Бор Өндөр хотын “Тас” клуб              

2.       Т.Төрмөнх:          Улаанбаатар хот,  ЧД. БТСГазар                 

3.       Б. Мөнхсайхан:   Улаанбаатар хот, “Дайчин Монгол” клуб  

Өсвөр үе 13-15 насны ангилалд:

1.       Ц.Билгүүтэй:      Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

2.       Г.Төрмөнх:          Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб

3.       С.Ананд:              Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                 

Залуучуудын насны ангилалд:

1.        Б.Эмүжин:               Дархан Уул аймаг, “Дархан Нударга” клуб

2.      О.Тэмүүжин:           Дархан Уул аймаг, “Дархан Нударга клуб              

3.    Ү.Бямбабаяр:          Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

Охидууд 14-17 нас ангилалд:

1.         Б.Марал:                Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                 

2.         З.Амин-Эрдэнэ:     Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                              

3.         Л.Анумаргад:         Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                         

Эмэгтэйчүүдийн Насанд хүрэгчид ангилалд:

1.      Н.Мягмарсүрэн:      ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб              

2.      Б.Мягмарбаясгалан: Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

3.      Г.Хандсүрэн:            Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

Насанд хүрэгчдийн Хөнгөн жингийн ангилалд:

1.         Ш.Бат-Итгэл:            ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб

2.         Б.Мөнх-Учрал:         Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб

3.         Э.Сүх-Эрдэнэ:           Сүхбаатар аймаг

Насанд хүрэгчдийн Дунд жингийн ангилалд:

1.         С.Начин:                   Улаанбаатар хот, “112 Fight Academy” клуб   

2.         Л.Эрдэнэдалай:        Хөвсгөл аймаг, “Тайгын Нударга” клуб

3.         А.Адъяа:                    Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб

Насанд хүрэгчдийн Хүнд жингийн ангилалд:       

1.           Б.Мөнх-Эрдэнэ:        Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб

2.           О.Балжинням:            ЗХ 150-р анги “Цасны Барс”  клуб              

3.           С.Ариунболд:        Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб      

-Шилдэг ур чадвартай тоглогчоор:   А.Галт-Идэр: Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга”клуб  

           -Шилдэг  Дайчин тоглогчоор:   Б.Энхбилгүүн: Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб

-Шилдэг өсөх ирээдүйтэй тамирчнаар:   Т.Төгөлдөр: Улаанбаатар хот,“Дайчин Монгол” клуб

-“Элит” Тамирчнаар:  С.Начин: Улаанбаатар хот,“112 Fight Academy” клуб нар тус тус шалгарлаа.

 Багийн дүнгээр:

1.      Т.Бат-Орших  дасгалжуулагчтай Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб  

2.      Н.Тайван-Ертөнц дасгалжуулагчтай Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб

3        Б.Наадам: дасгалжуулагчтай Зэвсэгт Хүчний 084-р анги, “Бүргэд” клубууд тус тус шалгарлаа.    

478 hitsPrint