[2023-11-26]
Үндэсний Бие Хамгаалах" Монгол-Зо" Урлагийн 2023 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн
 
[2023-02-20]
Сар шинийн мэнд хүргэе
 
[2022-11-28]
Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2022 оны УАШТэмцээн
 
[2022-10-28]
Энэ жил Монгол-Зо урлаг үндэсний соёлын өвийн наадамд оролцлоо
 
[2022-10-27]
Үндэсний Бие Хамгаалах "Монгол-Зо" Урлагийн 2022 оны УАШТэмцээний удирдамж
 
 
 
 


Үндэсний Бие Хамгаалах" Монгол-Зо" Урлагийн 2023 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн
2023-11-26

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн

2023 оны  Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн

        Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол-Зо” Урлагийн 2023 оны Улсын Аварга Шалгаруулах Тэмцээн  2023 оны 11-р сарын 25-нд Өмнөговь аймгийн Цагдаагийн Газрын спорт зааланд амжилттай зохиогдлоо.  

Тэмцээнд:  Өсвөр үе 7-9 нас, Өсвөр үе 10-12 нас, Өсвөр үе 13-15 нас,  Залуучууд, Охидууд, Эмэгтэйчүүд, насанд хүрэгчдийн Хөнгөн, Дунд, Хүнд гэсэн нийт  9  ангилалд  7   клубын  шилдэг  77 тамирчин  өрсөлдөж  Үндэсний Бие Хамгаалах  Урлагийн Холбооны Аваргууд тодорлоо.

Өсвөр үе 7-9 насны ангилалд:

1.        О.Аминжин:          Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб  

2.        А.Галт-Энэрэл:     Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб                    

3.        Ц.Ингүүн:               Бор Өндөр хотын “Тас” клуб                                          

Өсвөр үе 10-12 насны ангилалд:   

1.       А.Галт-Идэр:         Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб  

2.       А.Алтанхуяг:         Бор Өндөр хотын “Тас” клуб                                          

3.       Ц.Энхцолмон:        Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб  

Өсвөр үе 13-15 насны ангилалд:

1.       Б.Энхбилгүүн:      Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

2.       Б.Алтансүх:           ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

3.       О.Дөлгөөн:            Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клуб  

Залуучуудын насны ангилалд:

1.        Г.Цэндсүрэн:          Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

2.      Ц.Билгүүтэй:          Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

3.    Р.Эрхэмбаяр:           Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

Охидууд 14-17 нас ангилалд:

1.         Б.Оюунзаяа:           ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

2.         Л.Анумаргад:         Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                                                      

3.         Г.Тэргэл:                 Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

Эмэгтэйчүүдийн Насанд хүрэгчид ангилалд:

1.      Б.Болорчимэг:         Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб

2.      Л.Отгондэлгэр:        ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

3.      Н.Энхжин:                Улаанбаатар хот, “Оргил” клуб                                                      

Насанд хүрэгчдийн Хөнгөн жингийн ангилалд:

1.         Г.Дашням:               ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

2.         А.Адъяа:                  Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб

3.         Т.Эрдэнэбаяр:         ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

Насанд хүрэгчдийн Дунд жингийн ангилалд:

1.         Ц.Эрдэнэбаяр:         Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб  

2.         М.Хоролсүрэн:        ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

3.         Р.Ариунболд:           Хилийн 0303-р анги  “Алтан Шонхор” клуб

Насанд хүрэгчдийн Хүнд жингийн ангилалд:       

1.           Б.Мөнх-Эрдэнэ:       Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб

2.           М.Дамдинсүрэн:      ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

3.           Э.Эрдэнэбаяр:          ЗХ 084-р анги “Бүргэд”  клуб, Десант бамбар

        -Шилдэг  Дайчин тоглогчоор:   Ү.Бямбабаяр:  Бор Өндөр хотын “Тас” клуб

  Багийн дүнгээр:

 

1.      Н.Тайван-Ертөнц дасгалжуулагчтай Өмнөговь аймаг, “Юлтимакс” клуб

2.      Б.Наадам дасгалжуулагчтай Зэвсэгт Хүчний 084-р анги, “Бүргэд” клуб, Десант Бамбар 

3    Б.Эрдэнэбат  дасгалжуулагчтай Улаанбаатар хот, “Монгол Нударга” клубууд тус тус шалгарлаа.    

 

Монголын Үндэсний Бие Хамгаалах Урлагийн Холбоо

178 hitsPrint